Na jasno czy na kolor, to znaczy o pokrywaniu sufitu farbą

Przywykliśmy do tego, iż stropy jakby zawsze potrafią być białe, wszafkże aktualne kierunki w wystroju wnętrz likwidują to, coraz mniej zdumiewają w dzisiejszych czasach takiego typu płaszczyzny pomalowane mniej lub bardziej wyrafinowanymi kolorami. Podążając za ową tendencją postaramy się udzielić parę rad, jakie z pewnością przydadzą się wszystkim, którzy mają zamysł wprowadzić również odrobinę kolorytu na taką wyjątkową strefę. Przejdź dalej 

POŚ ekobiologiczne a szamba betonowe. Co wybrać?

Oczyszczalnie naturalne biologiczne wspierają się na aktualnej technologii budowania desorberów. Mogą być blokowane lukami z regulowaną wysokością. Za sprawą tej modernizacji posiadamy szansę oszacowania wielkości podług płaszczyzny, na jakiej będzie zamontowana oczyszczalnia. Przedsiębiorstwa robiące oczyszczalnie biologiczne wspomagają się najnowszą metodologią, jaka odstaje od standardowych podejść. Continue reading “POŚ ekobiologiczne a szamba betonowe. Co wybrać?” »

Iran i Irańczycy – część IV

Dzieje zewnętrzne Persów świadczą wymownie o ich charakterze, stateczności, męstwie, rozwadze i trzeźwym a praktycznym zmyśle. Nie byli oni narodem marzycieli, których życie upływałoby na jałowych spekulacjach, jak się to działo w sąsiednich Indiach. Zamiast indyjskiego pesymizmu i zniechęcenia do życia, widzimy tu nie tylko teoretyczny, lecz przede wszystkim czynny optymizm, wiarę w owocność czynu i ukochanie pracy. Continue reading “Iran i Irańczycy – część IV” »

Iran i Irańczycy – część III

Ciężkie warunki istnienia były dla Irańczyków niezrównaną szkołą dzielności fizycznej i hartu ducha. Ziemię, zamieszkaną przez nich, słusznie nazwano krajem ostrych przeciwieństw. Śnieżyste szczyty górskich olbrzymów spoglądają tam na gorejące piachy rozległych pustyń, wśród których rozścielają się oazami obszary ziemi rodzajnej. Po upalnym, suchym lecie, w ciągu którego nie brak ostrych zmian atmosferycznych, przychodzi ciężka, mroźna zima. Lud, który dobrowolnie zamieszkiwał taką niegościnną ziemię, musiał być i był rzeczywiście nad zwykłą miarę dzielny, odważnie, mężnie stawiał czoło wszelkim przypadłościom życia. Continue reading “Iran i Irańczycy – część III” »

Iran i Irańczycy – część II

Inaczej myśleli i czuli Irańczycy. Ich pojawienie się na widowni dziejowej to szereg wiekopomnych czynów męstwa, odwagi i optymizmu. Jeśli Indus odwracał się od życia, dlatego że ono jest ciężkie i nieznośne, to Irańczyk właśnie w trudnościach istnienia znajdował bodziec do wysiłków, wierząc, że zło pokona i dopomoże dobru do zwycięstwa ostatecznego. Continue reading “Iran i Irańczycy – część II” »

Iran i Irańczycy – część I

Trudno sobie wyobrazić jaskrawszą różnicę w organizacji duchowej dwóch spokrewnionych z sobą jak najbliżej ludów, niż ta, która w perspektywie historycznej przedstawia się oku badacza przy porównywaniu Hindusów i Irańczyków Badania nad zamierzchłą przeszłością obu tych, tak do siebie niepodobnych ludów wykazywały, że niegdyś zamieszkiwały one ten sam kraj, mówiły wspólnym językiem i wyznawały tę samą religię. Continue reading “Iran i Irańczycy – część I” »